Pieśnioteka

Zajęcia z mistrzynią tradycji zakończone

W grudniu oficjalnie zakończył się projekt „Anna Chuda – biskupiańska mistrzyni tradycji”. Realizowane przez Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i okolic zadanie miało na celu zachowanie i przekazanie kolejnym pokoleniom bogatego repertuaru pieśni tradycyjnych Biskupizny.

W ramach projektu w Biskupiańskim Gościńcu w Domachowie od kwietnia do grudnia regularnie odbywały się warsztaty śpiewu tradycyjnego prowadzone przez mistrzynię tradycji – Annę Chudą. Uczestnicy poznawali pieśni i przyśpiewki na każdą okazję – wesela, dożynki, katarzynki, a nawet pastorałki. Projekt dofinansowany był ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

FOTOGALERIA

Projekt "Pieśnioteka - czyli wirtualna Biskupizna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Back to Top