Pieśnioteka

Nowy komputer dla Biskupian

Mogło by się wydawać, że Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic zajmuje się tańcem, śpiewem i zabawą. Jest to prawda, ale za tym wszystkim ukryta jest potężna „papierkowa” robota w postaci pisania wniosków, projektów, rozliczeń i ogólnie pojętej księgowości, o działalności administracyjnej i promocyjnej już nie wspominając. Dlatego ciemne chmury zawisły nad zespołem w momencie, w którym żywota dokonał zespołowy laptop. Wiele bliskich realizacji planów i pomysłów zawisło na włosku.

Na szczęście na kłopot znalazła się rada. Zespół uzyskał dofinansowanie w wysokości 5.000,00 zł na zakup nowego komputera ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (Priorytet 5 – wsparcie doraźne) realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Nowy sprzęt posłużył już do stworzenia kilku nowych projektów, a ponadto realizowane jest na nim nagranie nowej płyty, o której więcej wieści już niedługo!

Projekt "Pieśnioteka - czyli wirtualna Biskupizna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Back to Top