Pieśnioteka

Mały Tabor w Domachowie

W dniach 16-20 sierpnia w Biskupiańskim Gościńcu w Domachowie odbywał się Mały Tabor. To, organizowane w formie półkolonii przez Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic, tygodniowe spotkanie dzieci z kulturą tradycyjną w poprzednich latach stanowiło element składowy Taboru Wielkopolskiego w Starej Krobi. Tym razem był to osobny festiwal dla najmłodszych, choć też odbywał się równolegle z imprezą dla dorosłych.

W ramach wydarzenia przeprowadzono mnóstwo ciekawych warsztatów w najróżniejszy sposób poruszających tematykę tradycji. Były więc zajęcia filmowe, plastyczne, ogrodnicze, śpiewacze, było szycie, taniec i teatr. Przede wszystkim zaś była dobra zabawa. W zajęciach nieodpłatnie udział wzięło ok. 60 dzieci z terenu Gminy Krobia, a zrealizowano dla nich ponad 60 godzin warsztatów. Na specjalnie zorganizowanym dla nich podsumowaniu imprezy dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności w postaci przedstawienia oraz wystawy prac.

Projekt „Mały Tabor” dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przy wsparciu finansowym Gminy Krobia.

FOTOGALERIA

Projekt "Pieśnioteka - czyli wirtualna Biskupizna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Back to Top